top of page

Parownik

Właściwy dobór parownika jest równie ważny, jak wybór jego dostawcy. Aby zapewnić najwyższą jakość i powtarzalność naszych parowników, postawiliśmy na europejską jakość.
Oferujemy Ci tylko sprawdzoną, europejską technologię i wiele lat doświadczeń. To testy i badania prowadzone przez wielkie koncerny gwarantują osiąganie powtarzalnych wyników pracy urządzeń, które oferujemy. Sprawność, wydajność, częstotliwość zaladzania, szybkość odladzania i trwałość pompy ciepła zależą silnie od użytego wymiennika lamelowego (parownika). Dla pomp ciepła SATELLITE zaprojektowaliśmy najlepsze dla naszych warunków klimatycznych wymienniki lamelowe. Produkuje je dla nas wielki niemiecki koncern - Kelvion. Wymienniki te są duże i mają dużą powierzchnię roboczą, co powoduje, że mniej i dłużej się zaladzają. Ich projekt zoptymalizowano pod kątem odladzania tak, aby odladzały się jak najlepiej, by roztopiona woda jak najszybciej z nich odpływała.
Ta wyspecjalizowana konstrukcja znacząco skraca czas odladzania i zapewnia obniżenie kosztów eksploatacyjnych pompy ciepła SATELLITE w stosunku do konkurencji. Małe płaskie pompy ciepła, wyglądające jak klimatyzator, stosują małe tanie wymienniki o bardzo gęstych lamelach, które są przeciążone, więc powoduje to ich szybsze zaladzanie, częstsze odladzanie i spadek sprawności całego urządzenia.

bottom of page